Ana Sayfa Genel Moda Alışkanlıklarının Sağlığa Verdiği Bazı Zararları Biliyor Musunuz?

Moda Alışkanlıklarının Sağlığa Verdiği Bazı Zararları Biliyor Musunuz?

0
16
Man with a laptop is suffering with cough and feeling bad. Businessman at home.

Son birkaç yıldır sağlığın önemini derinden hissettiğimiz günler yaşıyoruz. Sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyor ve bunun için ayrıca çaba harcıyoruz. Sağlıklı beslenme, spor, organik gıda ve kış aylarında kalın giyinme gibi konularda sağlığımız için özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra seçtiğimiz kıyafetler ile sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bazı konularda size öneriler sunmaya geldik. Bu tercihler sizi üzse de gözden geçirmeniz sağlığınız için önemli noktalarda sizi koruyacaktır.

Gardıropların vazgeçilmezi skinny pantolonlar sağlığınız açısından doğru bir tercih değil. Vücudu sarması ve dar bir yapıda olması damarların sıkışmasına ve kan dolaşımının yavaşlamasına neden oluyor. Çok tercih edilmesi ve sık sık giyilmesi ile ilerleyen zamanlarda selülit veya varise davetiye çıkarıyor. Karın ve mide sıkışıklığı yaşanmasına yol açtığı için sindirim sorunları ile sağlık problemlerini tetikliyor.

Kadınların olmazsa olmazlarından stiletto ayakkabılar mükemmel olduğu kadar ayakların şeklini bozduğunu biliyor muydunuz? Vücudun tüm ağırlığını üstlenen ayakların rahatlığı ve sağlığı için ayakkabı seçiminin önemine vurgu yapmamız gerekiyor. Kadınların çokça tercih ettiği stiletto ayakkabılar parmak sıkışıklığı nedeni ile başparmakta oluşan kemik çıkıntısına sebep oluyor.

Güneş gözlüğü sağlığın başka bir hassas noktasıdır. Doğru veya gerçek olmayan güneş gözlükleri katarakt veya sarı nokta hastalığına yol açar. Güneş gözlüğü tercihlerinde UV ışınlarından korunmayı sağlayacak olduğundan emin olmalısınız.

Kıyafet veya çamaşır seçiminde kumaş tercihi her zaman önem taşır. Sentetik kumaşlar özellikle iç çamaşırlarında hijyen açısından tercih edilmemelidir. Hassas bölgelerde oluşturacağı mantar veya enfeksiyon riskine karşılık uzmanlar sentetik kumaş yerine pamuklu kumaşları kullanmanızı öneriyor.

Henüz yorum yok

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin