Pazar, Ağustos 14, 2022
More

  Çanta İle Kıyafetlerin Dansı

  Kadınlarda Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

  Çanta İle Kıyafetlerin Dansı

     Hızlanan yaşam ile birlikte zamanın önemli olduğu bir dönem yaşanıyor. Sabah evden çıkarken gerektiğinde gündüzü geceye taşıyan tarz kıyafetler tercih ediliyor. Kadınlar için kıyafetlerin yanı sıra kombini tamamlayıcı olan parçaların başında çanta geliyor. Kullanışlı oluşu, kibarlığı ya da uyumu gibi konular göz önüne alınıyor.

  Dolapta sayısız çanta veya ayakkabı da olsa yine alışverişe çıkıldığında düşünülen şeyler bellidir. Ayakkabı ile uyumlu olacak çantalar, kullanılacak ortama uygun çantalar çoktan aklınızda hazırdır. Aldığınız bir çantayı beğendiğiniz için aldınız hemen ona uygun ayakkabı bakmayı ihmal etmezsiniz tabi.

    Çanta ve ayakkabı kombinini tam anlamıyla yapmak için; ayakkabı ile çantanın kumaşlarının, desenlerinin ve renklerinin aynı olmasına özen göstermelisiniz. Böylece kıyafet seçiminizi de kolaylıkla yapmış olursunuz.

     Çanta ve kıyafet kombini; çanta ile kıyafetinizin desen benzerliği veya uyumlu olması denebilir. Aslında en sevilen kombinlerden biri çanta ve kıyafetinizin desenlerinin aynı olmasıdır. Bölünmeyen bir görünüm oluşturduğundan daha çok sevilir ve tercih edilir. Özellikle boy sıkıntısı çeken kadınlar kısa boy sorununu aynı desen çanta ve kıyafet kullanarak yok edebilirsiniz.

     Kıyafet ve çantanızı aynı renk tercih edin. Baştan aşağı aynı renk bir görünüm sizi daha zarif ve alımlı yapar. Aynı zamanda zayıf bir görünüm kazandırır. Tercih edeceğiniz tüm kıyafetlerin ve aksesuarların simsiyah olduğunu hayal edin ne kadar asil ve zayıf göründüğünüzü düşünebiliyor musunuz?

     Şık ve spor kıyafetlerle çantanızın boyutunu siz belirleyin. Tercih edeceğiniz çiçek desenli yazlık bir elbise ve şıkır şıkır renkli bilezikler ile düz renk klasik küçük bir çanta tercihi sizi şık görünüme kavuşturur. Aynı zamanda daha büyük ve geniş bir çanta ile giyiminizi sporlaştırabilirsiniz.

      Kıyafetinizde bulunan bir renk ile de çanta seçimi yapıyorsanız doğru yoldasınız demektir. Özellikle desenli kıyafetlerde desenin hâkim olduğu rengi çanta kombininizde tercih edebilirsiniz. Durumun tam terzini yapmanız da sizi bulunduğunuzda ortamda dikkat çekici yapabilir. Kıyafetinizin tek renk olması çantanızı başka bir renk ile tamamlama imkânı verebilir. Kıyafetinize zıt renk bir çanta ile kombininizde çantanızı star yapabilirsiniz.

  Diğer Yazılar

  spot_img

  Cevap Ver

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin

  spot_imgspot_img