Pazar, Ağustos 14, 2022
More

  Eski Kot Pantolonları Yeni Modaya Göre Değerlendiriyoruz!

  Her mevsim giyilebilen kolay ve rahat kombinlerin vazgeçilmezi olan kot pantolonlar ile ilgili harika bilgileri aktaracağız. Eski kot pantolonlarımızı hiç para harcamadan 2021 sezonunun modasına uyacak şekilde hazırlayacağız.

  Hazırsanız başlıyoruz! Kot pantolonlarımızı 2 basit yöntem ile farklı bir havaya sokacağız bunlardan birisi saçaklı diğeri ise yamalı pantolon modellerinden oluşacak.

  Eskitme yöntemi ile yırtık model kot pantolonlar artık yerini yamalı jean modasına yavaşça bırakmaktadır. Markadan markaya fiyat aralığı değişen bu pantolon çeşidinin bazı etiketlerde inanılmaz etiket fiyatlarıda mevcuttur.

  İşlemlere şu şekilde başlayacağız öncelikle gözden çıkardığımız jeani belirliyoruz, seçiminizi yaparken tasarımıı uygulayacağınız kot ile uyumlu kumaş olması sizin zevkinize kalmıştır. Kesim için kullanacağımız kot pantolonumuzdan daire, üçgen veya kare parçalar kesiyoruz.

  Kesmiş olduğumuz parçaları tasarımı uygulayacağımız kot pantolonun üzerine yerleştiriyoruz. Tasarım tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze göre değişiklik gösterecektir.

  Eğer yerleştirdiğiniz kumaşlar zevkinize uyum sağladıysa bu parçaları sabitleme zamanı gelmiş demektir. Eğer kumaş dikim makineniz mevcut ise işiniz daha kolay olacaktır, yoksa el dikişi ile de bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

  Dikiş işleminden sonra yamalı pantolonumuz hazırlanmış olacaktır.

  2. Pantolon Modelimiz Saçaklı Paça Modeli

  Bu işlem yamalı modele göre daha basit ve farklı bir tarza sahiptir. Tasarımı uygulayacağımız kot pantolonumuz hazır ise paçalarda bulunan dikişleri kesiyoruz.

  Dikişleri kesilen pantolonumuzun uç kısımlarında kumaş başlangıçlarını rahatlıkla görebileceksiniz, bu sayede saçaklarımızı bu iplik başlangıçlarından sağlayabiliriz.

  Saçak işlemi için boncuk cımbızı ile saçakları yanlardan sizin istediğiniz uzunluğa göre açın. Kotun paçasındaki ipleri temizledikten sonra uç kısımlardaki beyaz ipleri cımbız ile çekebiliriz.

  Beyaz ipler temizlendi sadece kot kumaşının kalması işlemin sonuna geldiğimizin göstergesidir. Beyaz ipler gözükür ise cımbız yardımıyla çekmekten kaçınmayın. Artık saçaklı paçalara sahip yeni model kot pantolonumuz hazır.

  Diğer Yazılar

  spot_img

  Cevap Ver

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin

  spot_imgspot_img