Perşembe, Ocak 20, 2022
More

  Beden Ölçünüzü Merak Ediyor Musunuz?

     Kıyafet seçerken doğru ölçüde olması en çok dikkat edilen noktadır. Tüm markaların sık karşılaştığı soruların en başında beden ölçüsü gelir. Çoğu kadınlara zor gibi gelse de birkaç ipucu sizi doğru ölçüye ulaştıracaktır. İnternet üzerinden yapılan tüm alışverişlerde acaba dememek için bazı yollar izlemelisiniz.

      Beden ölçünüzü garantiye almak istiyorsanız metre kullanarak ölçüm yapın. Ölçünüzü alırken metreyi kaydırmamaya ve gergin tutmaya özen gösterin. Kalın giysiler üzerinizde ise kesinlikle ölçüm yapmayın. Beden ölçünüzü etkilemeyecek kıyafetler tercih edin.

  İnce kıyafetler ya da mümkünde direk bedeninizden de ölçü alabilirsiniz. Doğru hesaplama için metrenizi çok sıkı tutmalı ve rakamları net olarak belirlemelisiniz. Yanlış bir ölçümde bedeninize dar ya da yanlış ölçü ile alışverişte yanılsama yaşayabilirsiniz.

     Vücudunuzun bölgelerini ölçerek işe başlayın. Bel, göğüs ve basen ölçülerinizi not edin. Göğüs ölçünüzün önemini gömlek veya elbise alırken daha net anlayabilirsiniz. Göğüs ölçüsünde metre koltuk altından geçirilerek en uç noktadan ölçülür.

  Sırt kısmınızda metreyi düz tutup göğüs kısmınızda göğsünüzün üzerinden geçirip yukarda olacak şekilde metrenin ucunu birleştirerek ölçüyü doğru almak olacaksınız.

        Bir diğer önemli ölçü de bel ölçüsüdür. Belinizdeki kıvrımlarınızın yerini belirledikten sonra metre ile iki noktadan alıp birleştirerek belinizin metre uzunluğunu görmüş olacaksınız. Tüm ölçülerinizi alırken ayakta olup dik durmaya özen gösterin.

      Basen ölçüsüne gelince yine ayakta ve dik durarak ayaklarınızı birleştirin ve baseninizin en kalın bölgesinden başlayarak metre ucunun birleştiği noktayı baz alarak ölçüyü doğrulayabilirsiniz.

  Diğer Yazılar

  spot_img

  Cevap Ver

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin

  spot_imgspot_img